De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) heeft afgelopen vrijdag laten weten dat de vereniging melding gedaan heeft van zorgfraude bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). De NVA ontving tientallen klachten over ernstige misstanden bij de verplichte medische test die mensen met autisme moeten ondergaan voor ze hun rijbewijs kunnen halen. Dat er hele lange wachttijden zijn bij het CBR is inmiddels bekend, maar volgens de NVA gaat het nog een stapje verder en is er sprake van frauduleuze praktijken bij de keuringsartsen
Niet alleen lange wachttijden
Wanneer iemand bij het CBR aangeeft autisme te hebben, moet diegene een verplichte gezondheidskeuring ondergaan bij een door het CBR aangewezen keuringsarts. Bij de NVA kamen verschillende meldingen binnen van artsen die alleen contante betalingen accepteerden of die weigerden een factuur te overleggen. Daarnaast waren er meldingen van artsen die onduidelijke en niet-relevante tests uitvoerden, die ter plekke de kosten verhoogden, of die facturen stuurden waar werkzaamheden op stonden die niet uitgevoerd waren.
Melding van zorgfraude
De NVA bracht deze meldingen al eerder onder de aandacht van het CBR en van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, maar er werd niks mee gedaan. De NVA roept daarom nu minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid op om een onafhankelijk onderzoek te starten, met als doel de uitbuiting van mensen met autisme door het CBR te stoppen.
Gerelateerde Berichten
- 10 Nederlandse wetenschappers die onderzoek doen naar autisme
Een maand geleden stelde ik een lijstje op van Nederlandse mensen met autisme die iets…
- Bespreking van een Noors onderzoek naar autisme in film en tv
Representaties over autisme doen regelmatig stof opwaaien: is het wel een accurate weergave van het…
- Oproepje: autistische mensen gezocht voor onderzoek naar autisme in films en series
Acht jaar na mijn afstuderen ga ik mijn studie film- en televisiewetenschappen weer inzetten voor…